Nors šiemet aplinkosaugininkai surengė pusšimčiu daugiau reidų nei per tą patį laiką praėjusiais metais, brakonierių sulaikyta keliomis dešimtimis mažiau. Jų tiesiog sumažėjo. Budri aplinkos apsaugos pareigūnų akis, stebinti ne tik darbo metu, bet ir naktį, poilsio ir švenčių dienomis, grėsmė už kelias neteisėtai sugautas žuvis sumokėti net kelis tūkstančius litų galintį siekti atlygį už gamtai padarytą žalą, taip pat netekti valties, medžioklės ginklų ir net automobilių, jeigu jais buvo pasinaudota brakonieriaujant, aktyvėjantys žvejų ir medžiotojų bendruomenių, gyventojų pranešimai apie pastebėtus ar galimus pažeidimus – visa tai padeda rauti brakonieriavimo šaknis, užkirsti jam kelią.

Valentinas Mazuronis
Pavyzdžiui, per pirmąjį šių metų pusmetį gyvosios gamtos apsaugos reikalavimų pažeidėjams aplinkosaugininkai pateikė daugiau kaip 400 tūkst. litų ieškinių gamtai padarytai žalai atlyginti. Tai dvigubai didesnė suma, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

„Pažeidėjai tegu net nesitiki kokio nors atokvėpio. Priešingai. Kovą su jais dar labiau stiprinsime. Manau, kad už pasikartojančius brakonieriavimo atvejus, kilpų naudojimą, žvejybą tinkliniais įrankiais, žvejybą neršto metu ar žvejybą saugomose teritorijose nepakanka vien administracinės atsakomybės ir svarstome galimybę įteisinti baudžiamąją atsakomybę. Turime eiti tokiu keliu, kuris padėtų visiškai pažaboti pažeidėjus. Esu tikras, kad būtent to iš mūsų tikisi visuomenė“, – pažymi ministras Valentinas Mazuronis.