Anot Šiaulių RAAD Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiojo specialisto Artūro Konderausko, žaliųjų atliekų deginimo atvejai yra dažnesni nei šiukšlių: „Nors miestuose yra specialūs skirti žaliosioms atliekoms konteineriai bei dalinamos komposto dėžės, Kartais žmonės sugalvoja sudeginti sausą žolę, lapus, šakas. Daugiausiai žaliųjų atliekų sudegina paprasti gyventojai, o šiukšlių deginimas apskritai labai retai pasitaiko.”

Primename, kad sodininkystės ir daržininkystės atliekas, žolę ir lapus miestuose ir miesteliuose deginti draudžiama (LR aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 patvirtinti “Aplinkosauginiai reikalavimai deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas” Žin. 1999, Nr. 75- 2284). Kitas atliekas deginti buityje ir įmonių katilinėse draudžia LR Aplinkos oro apsaugos įstatymas (Žin., 1999, Nr.98-2813 20 str.) ir “Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklės”.

„Blogiausias galimas atvejis deginant buitines arba žaliasias atliekas – gaisrai. Dažniausiai tokių įvykių pasitaiko atliekas deginant atvirose teritorijose. Praėjusiais metais Akmenės rajone buvo vienas iš didžiausių gaisrų, kuomet buvo deginamos padangos. Ta teritorija priklausė kelioms įmonėms, tyrimas dar vykdomas, tačiau gamtai padarytą žalą būtų galima skaičiuoti milijonais. Dažnai padegama žolė, bet tokio gaisro priežastis labai sunku išaiškinti, gali būti, kad kas nors specialiai padega, o kartais užtenka ir vienos nuorūkos”, – teigė A. Konderauskas.

Už žolės, nukirstų medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, piliečiams gresia baudos nuo 28 iki 231 eur, o pareigūnams - nuo 57 iki 289 eur (ATPK 83/1str. 1d.).

Taip pat gali tekti aplyginti gamtai padaryta žalą. Šiuo metu numatyta, kad vien už deginimo faktą yra numatytas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.
Primename, kad biologiškai skaidžias (sodo, daržo ir pan.) atliekas galima kompostuoti arba vežti žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. 

Apie neleistinus atliekų deginimo atvejus galima pranešti ir seniūnijoms, Savivaldybės viešosios tvarkos skyriui, aplinkos apsaugos agentūroms arba tiesiog paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.