Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos rajono agentūros
pareigūnai kartu su neetatiniu inspektoriumi organizavo gyvosios gamtos
apsaugos reidą, kurio metu buvo tikrinami žvejai mėgėjai ir medžiotojai. Iš viso buvo patikrinta 11 vandens telkinių, kuriuose žvejojo 27 žvejai mėgėjai. Taip pat patikrinta 10 medžiotojų.

Už mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus buvo surašyti 5 administracinės teisės pažeidimo protokolai.

Šiurkščiausias pažeidimas nustatytas Svirkų ežere. Pilietis V.M. žvejojo neturėdamas reikiamo leidimo žvejybai ir naudojo masalui žuvelę. Už šį mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą jam bus paskirta administracinė bauda pagal LR ATPK 87 str. 3 d. nuo 115 iki 289 eurų ir konfiskuoti žvejybos įrankiai bei ledo grąžtas.

Kitiems žvejams buvo surašyti protokolai už žvejybą be tinkamo leidimo ir už tai nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos.

Tikrinant medžiotojus nustatytas vienas atvejis, kai medžiotojų būrelio „Birvėta“ medžiotojas medžiojo be galiojančios duomenų pateikimo sąvadui žymos. Jam bus paskirta administracinė nuobauda, numatyta LR ATPK 85 str. 1d.

Taip pat žvejams primename, kad nuo vasario 1 d. draudžiama žvejoti lydekas.

Kaip teigė reide dalyvavę pareigūnai, dėl lydekų neteisėtos žvejybos šiuo laikotarpiu jie turi nemažai darbo. Be to, jie įspėjo, kad visuomet patikrina, ar sugautos lydekos būna tinkamo dydžio.

GRYNAS.lt primena, kad nustatytas minimalus leistinas gaudyti lydekų dydis – 45 cm. Pareigūnai aiškino, kad lydekos, kaip ir visos plėšrios žuvys, gali būti lengvai išgaudomos ne tik verslininkų ar brakonierių, bet ir intensyviai vykdančiųjų mėgėjišką žvejybą. Kaip tik todėl ir įvestas šis draudimas. Pareigūnų teigimu, jis nėra betikslis. Visų pirma taip siekiama apsaugoti neršiančias plėšrūnes.

Ichtiologai yra nustatę, kad dažniausiai sugaunamos lydekos būna iki 2,5 kg svorio ir iki 60 cm ilgio, tačiau pasitaiko ir išskirtinių atvejų, kai sugaunamos 10 kg ir daugiau sveriančios šios žuvys.

Apie pažeidimus ir gamtai daromą žalą galima informuoti aplinkos apsaugos pareigūnus tiesiogiai arba pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Be leidimų žvejoję žvejai sulaukė rimtų nemalonumų