Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
"Mada" deginti žolę, galėjo atkeliauti iš Lenkijos

Vilniuje rengiama akcija - koncertas „Nedegink žolės, saugok gamtą ir save“

Balandžio 12 d. 12.00 val. Europos aikštėje, Vilniuje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su Generaline miškų urėdija rengia prevencinę akciją ir koncertą „Nedegink žolės, saugok gamtą ir save“. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žolės gaisrų daromą žalą gamtai ir gyventojams.

Renginyje dalyvaus priešgaisrinės apsaugos pareigūnai ir miškininkai. Jie supažindins gyventojus su šių gaisrų statistika bei baudomis, kurios yra skiriamos už pernykštės žolės deginimą, taip pat patars, kaip gesinti tokius gaisrus. Pastaruoju metu Lietuvoje kiekvieną parą kyla daugiau kaip 100 pernykštės žolės gaisrų. Dažniausiai žolė dega Vilniaus apskrityje, vien praėjusią parą tokių gaisrų gesinti ugniagesiai skubėjo per 30 kartų.

GRYNAS.lt ne kartą jau rašė: žolės deginimas - archajiškas būdas rūpintis savo valdomis. Be to, iš deginimo nėra jokios naudos: skurdinamas dirvožemis ir sunaikinama milijonai gyvybių.

Šios prevencinės akcijos metu gros Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir koncertuos miškininkų folkloro ansamblis „Nalšia“. Koncerto metu skambės populiariosios muzikos kūriniai. Akcijoje dalyvaujantys jaunieji ugniagesiai ir jaunieji miškininkai dalins žolės gaisrų prevencijai skirtus lankstinukus, papasakos apie savo veiklą bei patars, kaip elgtis žolės bei kitų gaisrų metu. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kviečia visus dalyvauti.

Registruoti (0) Anonimiški (1)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Facebook komentarai

Skaitomumo indikatorius

144092357
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Grynas gyvas su partneriais


Kuriame Lietuvos ateitį
Aplinkos ministerija

Copyright © 1999-2015 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas