Žirafa į Kauną turėtų atvykti antradienio rytą.

Zoologijos sodas pradėjo vykdyti unikalią akciją – liepos 1-ąją paskelbė akciją, kviečiančią visus norinčius padėti į Kaune esantį sodą atgabenti žirafos patiną bei snieginio leopardo patelę. Lėšos žirafiuko atgabenimui jau surinktos. Ilgakaklio gyvūno kelionė kainavo apie 2,5 tūkst. eurų.

Čekijoje gyvenęs žirafos patinas dar labai jaunas – Nafari gimė 2013 metų spalį, tuo tarpu Lietuvos zoologijos sode šiuo metu gyvenančiam žirafos patinui Gudručiui eina jau 10 gyvenimo metai.

Pasak zoologijos sodo darbuotojų, amžiaus skirtumas žirafoms – ne bėda. Svarbu, kad žirafa turėtų draugą, kadangi žirafos yra bandoje gyvenantys žinduoliai. Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė teigė, jog pati žirafa sodui nieko nekainavo. Teko padengti tik kelionės išlaidas.

„Zoologijos sodas, esantis Čekijoje, iš kurio ir atsigabename žirafos patiną, buvo pasiruošęs dovanoti mums šį gyvūną. Pačios transportavimo išlaidos sodui, deja, buvo per didelės, todėl prašėme žmonių pagalbos. Dabar esame pasiruošę priimti naują gyvūną, sutvarkėme voljerą, pasirūpinome būtinomis sąlygomis“, – apie pasiruošimą pasakojo specialistė.

Šiuo metu zoologijos sode gyvenanti žirafa Gudrutis yra labai draugiškas gyvūnas, noriai bendraujantis su darbuotojais ir lankytojais. Gudrutis šiuo metu yra vienas, o žirafos žinomos kaip bandos gyvūnai, tad kompanija joms – būtina. Gudrutis praėjusių metų žiemą neteko savo ilgamečio draugo – žirafos patino vardu Solo, kuris sulaukęs garbaus 16 metų amžiaus, iškeliavo į amžinųjų ganyklų plotus.

Tam, kad Kauno zoologijos sode esanti žirafa neliūdėtų likusi viena, buvo pradėta ieškoti galimybės surasti Gudručiui naują draugą.

Nepaisant būtinybės atsigabenti gyvūną, žirafos transportavimas yra labai sudėtingas, todėl trasportavimo išlaidos gali siekti net kelis tūkstančius eurų, o žirafos atvežimas zoologijos sodui kainavo 2,5 tūkst. eurų. Tiltai virš autostradų nėra pakankamai aukšti, kad stovinti žirafa tilptų po jais – tai aukščiausias žinduolis pasaulyje, o gabenant šis gyvūnas turi turėti galimybę atsistoti ir pasimankštinti. Tik kelios įmonės Europoje siūlo galimybę gabenti žirafą ir tai, kaip teigė zoologijos sodo darbuotojai, yra per brangu zoologijos sodui.

Paskelbus akciją „Tapk laukinio gyvūno globėju” zoologijos sodas sulaukė neabejingų žmonių pagalbos ir surinko reikiamą sumą greičiau nei buvo planuota.

Gudrutis – šiuo metu zoologijos sode gyvenantis 10 metų žirafos patinas be draugo liūdi jau senokai. Lietuvos zoologijos sodas antrojo žirafos patino Solo neteko 2014 metų spalį. Rotšildo žirafos patinas Solo, gimęs Vroclavo zoologijos sode 1998 metų pabaigoje, į Lietuvą buvo atgabentas 2006 metų liepą. Jam gruodį būtų suėję 16 metų. Įprastai žirafos gyvena 20-25 metus. Lietuvos zoologijos sode pasiektas rekordas - 18 metų, kuriuos nugyveno žirafa Nendrė.

Vienas likęs zoologijos sodo žirafos patinas Gudrutis gimė 2004 m. rugsėjo 11 d. Lodzės zoologijos sode, Lenkijoje. Į Lietuvą Gudrutis atvyko 2006 m.

Zoologijos sodas sulaukė kelių dešimčių asmenų paramos – vieni skyrė kelis eurus, kiti nustebino ir 10 ar 20 eurų sumomis.

Panašu, kad Nafari Kaune gaus ir naują vardą – jį planuojama perkrikštyti Griaustiniu.

Visi norintys dar gali prisidėti prie snieginio leopardo patelės atvežimo arba bet kada pagelbėti zoologijos sodo gyvūnams skyrę paramą gyvūnų gerovei.