● AKM žmonių sveikatai ir gyvybei grėsmės nekelia, šia liga serga kiaulės, šernai ir laukinės kiaulės.

● AKM virusą neutralizuoja didesnė kaip 70 °C temperatūra per 30 minučių, o taip pat riebalų tirpikliai ir daugelis biocidinių medžiagų, kurių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse.

● AKM virusas atsparus šalčiui – išlieka stabilus esant 4 °C ir žemesnei (net minusinei temperatūrai) keletą mėnesių.

● Šaltai rūkytoje mėsoje virusas gali išsilaikyti iki 300 dienų, o šerno gaišenoje nuo 2 iki 6 mėnesių.

● Asmenys, turėję kontaktų su gyvomis kiaulėmis, bent 48 valandas neturėtų lankytis kitose kiaulių laikymo vietose.

● Lietuva - tranzito šalis, tad didelę riziką gali kelti transporto priemonės, kurios veža gyvūnus, gyvūninius produktus, pašarus ar kitas siuntas ir kurios turėjo ar galėjo turėti kontaktą su užkrėstais gyvūnais bei gyvūniniais produktais.

● Transporto priemonės, kuriomis vežami gyvūnai, gyvūniniai produktai, pašarai ir kitos siuntos, į paskirties vietą turėtų vykti tik magistraliniais keliais, o paskirties vietoje iškrovus krovinį turėtų būti valomos ir dezinfekuojamos.

● AKM židinio apsaugos ir priežiūros zonose naudojamos transporto priemonės jokiu būdu neturėtų būti išleidžiamos iš tų zonų, kol nebus panaikinti apribojimai dėl AKM.

● Pervežti ir parduoti galima tik gyvas kiaules, kilusias iš sveikų kiaulių bandų. Gyvūnai turi būti apžiūrimi likus 24 valandoms iki gyvų kiaulių pakrovimo į transporto priemonę.

● Kuilių sperma gali būti tiekiama tik iš patvirtintų centrų ir iš įtrauktų į sąrašą trečiųjų šalių kuilių spermos importui. Sėklintojai, vykdantys kiaulių sėklinimą, turi įsipareigoti laikytis biologinio saugumo reikalavimų kiaulių laikymo vietose ir veiklą vykdyti tik registruotose kiaulių laikymo vietose. Kiaulininkystės ūkių darbuotojams draudžiama teikti kiaulių sėklinimo ir kitas veterinarijos paslaugas kitiems kiaulininkystės ūkiams.

● Kiauliena ir jos produktai turi būti gauti iš sveikų kiaulių, paskerstų vykdant veterinarinę priežiūrą.

● Kiauliena ir jos produktai gali būti įvežami tik iš tų trečiųjų šalių, kurios yra įtrauktos į šalių, patvirtintų kiaulienos ir jos produktų importui, sąrašą.

● AKM ligos protrūkis sukelia tiesioginių ir netiesioginių ekonominių nuostolių.

● AKM pasireiškus Madagaskare buvo prarasta iki 50 proc. kiaulių, 1980 m. Kuboje AKM atnešė 10 mln. JAV dolerių dydžio nuostolių, įskaitant likvidavimo programos išlaidas. Kai kuriose šalyse pagal galimą AKM paplitimo scenarijų atlikti ekonominiai skaičiavimai rodo, kad paplitus AKM kiaulienos eksporto apimtis sumažėtų iki 50 proc.

● Per 2013 m. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta 10 430 kraujo ir organų mėginių (2 749 šernų ir 7 681 kiaulių). 2014 m. ištirta 13,7 tūkst. šernų ir 10,1 tūkst. kiaulių. 2015 m. ištirta virš 24 tūkst. kiaulių ir virš 11 tūkst. šernų mėginių.