Po to mūsų redakcijai skaitytojai atsiuntė dar daugiau bundančios gamtos nuotraukų.

Apie skaitytojų pastebėtus pavasario pranašus GRYNAS.lt pasakoja gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Be to, jis atskleidžia, kad kai kas iš klevų jau leidžia sulą.

„Dabar viskas yra mėnesiu anksčiau. Gali būti, kad antroji vasario pusė turėtų būti šiek tiek žiemiškesnė. Gali dar ir sniegas, ir šaltis sugrįžti, bet šiandien būtų labai sunku spėti, ar taip bus. Dabar jeigu visą parą yra tik teigiama temperatūra, o dieną yra 6-8 laipsniai šilumos, tai net ir be saulės spindulių tirpsta ledas ir šyla dirvožemis. Atitirpsta dirva ir yra pranešimų, kad iš klevų žmonės leidžia sulą. Vasario pradžioje tai yra sunkiai įsivaizduojamas dalykas. Žibuoklių žydėjimas nėra labai didelė naujiena, nes jos pernai iki Kalėdų buvo stebimos“, - teigė S. Paltanavičius.

Pasak gamtininko, pavasario pilkoji pusė užsitęs ilgai. O taip anksti atėjusi šiluma, anot jo, labiausiai turėtų pakenkti iš kitų šalių atvežtiems augalams: „Reikia atskirti mūsiškius augalus ir įvežtinius, kuriuos auginame soduose, darželiuose. Visi įvežtiniai augalai reaguoja į bet kokį atšilimą, į saulės spindulius, todėl vėliau labai nukenčia, jeigu staiga pasikeičia orai - atvėsta. Mūsiškiai augalai taip aktyviai nereaguoja į pasikeitimus. Galiu užtikrinti, kad be balandžio pradžios medžių pumpurai nesprogs. Visas šis procesas bus labai ištemptas ir mums pavasario pilkoji fazė tiesiog nusibos.“

Anot pašnekovo, pavieniai sugrįžę paukščiai orams atvėsus turėtų įvairius pasirinkimus: „Pavyzdžiui, gervės net rimtą žiemą iškenčia: skrenda į laukus, jos nelesa gyvūninio maisto, o tik augalinį. Pempės ar vieversiai, jeigu ištinka ilgesnis atvėsimas, kyla ir grįžta atgal šiek tiek į pietvakarius, kol suranda šilumos ar besniegio kraštovaizdžio zoną. Tačiau tokia tikimybė, kad sugrįžtų ilgiau trunkantys žiemiški orai, nelabai reali.“