Vietoj kamuolių į krepšius krito baterijos

Projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ finaliniame renginyje dalyvavo 200 Panevėžio gimnazistų. Renginį vainikavo projekto nugalėtojų, kurie I-ojo sezono metu surinko daugiau nei 500 kilogramų baterijų bei dujošvyčių lempučių, susitikimas su „Žalgirio“ klubo krepšininkais.

Jau antrus metus iš eilės organizuojamas projektas įrodė, jog įtraukiant vaikus į teisingą ir prasmingą veiklą svarbu juos tinkamai motyvuoti.

Jis kartu su dainininku Povilu Meškėla, treneriu Gintaru Krapiku ir Saulium Norkaičiu lygiomis teisėmis kovėsi dėl geriausiųjų baterijų metikų titulo. Vis dėlto sumesti didžiausią baterijų kiekį pavyko žalgiriečių komandai – Tomai Dimšai, Vaidui Kariniauskui, Siim – Sander Vene ir Mindaugui Kvedarui. Šioms komandoms nenusileido ir moksleiviai.

Išardyti telefoną nėra taip paprasta

Naršyti internete, draugui parodyti šmaikščią nuotrauką ar parsisiųsti programėlę savo telefonui - vieni juokai, tačiau kas slypi šio „išmanaus“ daikčiuko viduje? Išardyti sugedusį telefoną ir atrinkti rūšiavimui skirtas nebenaudojamas dalis bandė ir žalgiriečiai.

Pristačius rungtį ir liepus išsitraukti savo išmaniuosius telefonus, tiek žalgiriečiai, tiek moksleiviai išsisukinėjo, tačiau ardyti savų telefonų neprireikė – elektronikos ardymo rungties dalyviams buvo įteikti seni telefonai. Kokybiškiausiai telefoną išardė ir su užduotimi susidorojo Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius bei jų komandos moksleiviai. „Ardyti telefoną išties įdomi ir neįprasta užduotis. Na, o užimti pirmąją vietą smagu ne tik krepšinio aikštelėje. Juk rungtys tam ir skirtos, kad varžytumeisi dėl aukščiausios vietos“, – įspūdžiais dalinosi Edgaras Ulanovas.

Daugiau nei pusę tonos elektronikos atliekų surinkusiai mokyklai renginio svečiai negailėjo gražių žodžių. „Mano visas gyvenimas sukasi aplink įrašų studijas, koncertus, televiziją su daugybe elektros ir elektronikos įrenginių: pradedant pultais, baigiant kolonėlėmis, mikrofonais ir ekranais. O kur visi šie daiktai nukeliauja, kai yra nebereikalingi? Reikia tikėtis, kad ten, kur juos perdirba ir prikelia antram gyvenimui. Svarbiausia pradėti nuo savęs. Jei rūšiuosiu aš, rūšiuosi tu, rūšiuos tavo klasės draugai, rūšiuos mokytojai, tėveliai ir kaimynai, drąsiai galėsim dainuoti „Mes jėga!“. Nes mes išvien siekiame gražesnės ir švaresnės gamtos!“ – moksleivius sveikino dainininkas P. Meškėla.