Žemės valanda prasidėjo viename mieste – 2007 m. Australijos mieste Sidnėjuje 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Australai tais metais savo kailiu pajuto, ką reiškia klimato kaita – jie kentė didžiausias sausras, atnešusias didžiulių nuostolių. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 m. išplito 128 šalyse bei teritorijose.

Per tris metus Žemės valanda tapo didžiausia aplinkosaugos kampanija planetos istorijoje, tačiau tai - tik pradžia. Žemės valanda siekia mažai ir tuo pačiu daug. Jos tikslas pranešti, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti.

Daugiau nei 70-yje šalių Žemės valandą koordinuoja Pasaulio gamtos fondas (WWF). Dar 50-yje šalių ir regionų iniciatyvą organizuoja ir įgyvendina oficialūs partneriai.

Į akciją aktyviai jungiasi savivaldybės

Lietuvoje visi, norintys prisijungti prie šios iniciatyvos raginami kovo 23 d. 20:30 val. vienai valandai išjungti visą nebūtiną apšvietimą ir elektros prietaisus ir traukti į centrines miestų aikštes.

Kovo 23 d. 20:30 val. šviesas vienai valandai pritemdys Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Seimo rūmai, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, barai, kavinės ir restoranai, bankas „Swedbank“. Centrinis miestų apšvietimas ir garsiausi objektai užtems daugiau nei penkiasdešimtyje savivaldybių.

„Šia proga žvakelėmis nešini gyventojai kviečiami burtis miestų centrinėse aikštėse ir iš liepsnelių dėlioti akcijos simbolinį ženklą - užrašą 60. Taip pat labai prašome gyventojus fotografuoti temstančius miestus ir siųsti nuotraukas organizatoriams,“- sakė Žemės valandos koordinatorė Lietuvoje Sigutė Dautartaitė.

„Žemės valandos“ susibūrimai vyks:

- Vilniuje - nuo 20.30 val. Vilniaus Rotušės aikštėje.

- Kaune - nuo 20.30 val. Kauno Rotušės aikštėje (vyks šiam renginiui skirtas koncertas)

- Klaipėdoje - nuo 20.30 val. Teatro aikštėje

- Plungėje – nuo 20 val. Senamiesčio a. 3

Iniciatyva „Aš padarysiu, jei tu padarysi“

Žemės valandos 2012 akimirkos:

Kiekvienais metais pasigirsta skeptikų nuomonių, jog su viena valanda žvakių šviesos nieko nepakeisime. Jai prabėgus parduotuvių vitrinos, prekybos centrai, miestų aikštės bei skverai vėl įsižiebs ryškia šviesa, o gal dar tokių „žemės gelbėjimo“ akcijų metu tamsoje bus įvykdytas nusikaltimas ar vagystė.

Vis dėlto pasaulio bendruomenė ragina jungtis ir primena, kad šiuo metu naudojame planetos resursus tokiais tempais, lyg turėtume ne vieną, o pusantros Žemės.

Įvairios organizacijos pabrėžia, jog kiekvieno žemės gyventojų indėlio reikės ne tik vieną valandą per metus ir akcija organizuojama tam, jog suvoktume, kad turime kurti darnia plėtra pagrįstą savo ateitį.

Pavyzdžiui Ugandoje Žemės valanda buvo pavadinta „Žemės miškų valanda“, jos proga buvo pasodinta apie pusę milijono medžių, kovojant su besaikiu miškų kirtimu šioje šalyje.

Į vaizdo įrašų portalą youtube.com žmonės kelia įrašus, kuriuose pasižada ką nors padaryti Žemės vardan, jei atitinkamas skaičius žmonių padarys tam tikrą veiksmą ar sudalyvaus „Žemės valandoje“
Ši iniciatyva pavadinta „Aš padarysiu, jei tu padarysi“. Joje dalyvauja ir kino žvaigždė Jessica Alba.

Visi pasaulio gyventojai, miestai ir organizacijos kviečiamos ne tik bent vienai valandai temdyti nebūtinus šviesos ir kitus energijos šaltinius bei siųsti vaizdus organizatoriams, bet ir prisijungti prie kampanijos „Mesk iššūkį vardan planetos išsaugojimo“. Ši ilgalaikė Žemės valandos iniciatyva jau duoda konkrečių rezultatų.

Žemės valandos kampanijos „Mesk iššūkį vardan planetos išsaugojimo“ paskatinti žmonės iš įvairių pasaulio kampelių turėjo galimybę imtis prieinamų veiksmų tiek individualiai, tiek grupėmis, kad paskatintų darnią planetos ateitį. Rusijos komanda, surinkusi120,000 peticiją palaikančių parašų, kad būtų priimtas ilgai laukas įstatymas, ginantis šalies jūras nuo naftos pramonės taršos. Peticija, kuri buvo dalis kampanijos „Mesk iššūkį vardan planetos išsaugojimo“ buvo pateikta Rusijos Vyriausybei ir tapo instrumentu pateikiant įstatymo projektą dūmai.

Botswanoje, kadenciją baigęs Prezidentas Festus Mogae įsipareigojo per ketverius metams pasodinti per milijoną medžių. Tai taip pat buvo Žemės valandos „Mesk iššūkį vardan planetos išsaugojimo“ dalis

JAV, beveik 35,000 skaučių prisidėjo prie Žemės valandos 2012 m. parengdamos Energijos taupymo projektą ir įdiegiant 132,141 energiją taupančių lempų namuose ir bendruomenių centruose. Taip jos prisidėjo prie CO2 emisijos mažinimo ekvivalentu lygiu 7,495 medžių indėliui per metus.

Praėjusiais metais Lietuvoje prie iniciatyvos prisijungė 14 miestų. Šiemet norą dalyvauti Žemės valandoje išreiškė šie miestai ir savivaldybės:

Akmenės rajonas, Alytaus miestas, Anykščių rajonas, Birštono savivaldybė, Biržų rajonas, Druskininkų savivaldybė, Jonavos rajonas, Jurbarko rajonas, Kaišiadorių rajonas, Kauno miestas, Kauno rajonas, Kazlų Rūdos savivaldybė, Kėdainių rajonas, Kelmės rajonas, Klaipėdos miestas,
Klaipėdos rajonas, Kretingos rajonas, Kupiškio rajonas, Lazdijų rajonas, Marijampolės savivaldybė,
Mažeikių rajonas, Pakruojo rajonas, Panevėžio miestas, Panevėžio rajonas, Pasvalio rajonas,
Plungės rajonas, Prienų rajonas, Radviliškio rajonas, Raseinių rajonas, Rietavo savivaldybė,
Rokiškio rajonas, Skuodo rajonas, Šakių rajonas, Šalčininkų rajonas, Šiaulių miestas, Šiaulių rajonas, Šilalės rajonas, Šilutės rajonas, Širvintų rajonas, Švenčionių rajonas, Tauragės rajonas, Telšių rajonas, Trakų rajonas, Ukmergės rajonas, Utenos rajonas, Varėnos rajonas, Vilkaviškio rajonas, Vilniaus miestas, Vilniaus rajonas, Visagino savivaldybė, Zarasų rajonas.