Dvikupriai kupranugariai turi dvi kupras, jų kūno ilgis siekia iki 3 metrų. Kailio spalva įvairi, nuo rusvai pilkos iki tamsiai rudos, o patys ilgiausi plaukai dengia kaklą. Žiemą dvikupriams kupranugariams užauga tanki ir ilga vilna, tačiau pavasarį kylant oro temperatūrai jie labai sparčiai šeriasi, todėl Lietuvos klimato sąlygos šiems gyvūnams yra tinkamos. Dvikupriams kupranugariams būdingi didesni kūno temperatūros svyravimai nei kitiems žinduoliams: jos svyravimai gali siekti iki 8 °C, dėl to mažesnis tiek kūno perkaitimo, tiek peršalimo pavojus.

Kuprose, skirtingai nuo plačiai paplitusios nuomonės, šie gyvūnai kaupia ne vandenį, bet riebalus. Riebalai kaupiami tuomet, kai gyvūnas ruošiasi atšiauresnėms klimato sąlygoms. Šie gyvūnai gali ilgą laiką išbūti be maisto ir vandens ir naudoti savo kuprose sukauptą riebalinį sluoksnį.

Praeityje dvikupriai kupranugariai buvo plačiai paplitę visoje Centrinėje Azijoje, įskaitant Šiaurės Rytų Kiniją. Šiuo metu tokių gyvūnų skaičius siekia 2,5 mln.

Zoologijos sode apsigyvenusi patelė iš Olandijos zoologijos sodo jau turi ir lietuvišką vardą – Gražuolė, taip ją pavadino zoologijos sode dirbantys šių gyvūnų prižiūrėtojai.

GRYNAS.lt primena, kad šiais metais Lietuvos zoologijos sodas žiemos sezonu lankytojams siūlo galimybę geriau pažinti sodo gyvūnų elgseną bei mitybos ypatumus. Visu šaltuoju metu lankytojai atvykę į zoologijos sodą galės stebėti amūrinio tigro, šiaurinių elnių ir guanakų šėrimus. Kaip šiauriniai elniai skanauja samanas bus galima išvysti kiekvieną ketvirtadienį 13.30 valandą, pietaujantis amūrinis tigras pasirodys kiekvieną ketvirtadienį ir šeštadienį 15 valandą. Ruonis šeriamas kasdien 10 ir 14 valandomis. Tai išties įspūdingas reginys, kadangi šėrimų metu ruonis gauna 10 kilogramų žuvies. Tai ypatingai pritraukia mažuosius lankytojus, kadangi lankytojai gali patys prisidėti prie ruonio šėrimo jam paruoštomis žuvimis.

Korsakų šėrimas ir toliau bus vykdomas kasdien 13 valandą. Taip pat terariumo gyventojai ir toliau lankytojus džiugins savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 14 iki 15 valandos. Galbūt ateityje bus galima stebėti ir kaip pietauja dvikupris kupranugaris.