Tradiciškai ančių medžioklė prasidėdavo rugpjūčio 15 d. Kaip ir anksčiau, ančių medžioklė šiemet truks iki gruodžio 15 d. Ančių veisimosi sezono vėlavimą parodė Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) kartu su VšĮ „OMPO Vilnius” (OMPO) jau antrus metus vykdyti septynių dažniausiai sutinkamų ančių rūšių (didžiosios, pilkosios, šaukštasnapės, kuoduotosios, rudagalvės bei dryžgalvės ir rudagalvės kryklių) perinčių populiacijų gausos įvairiose buveinėse bei produktyvumo tyrimai. 

Šiemet balandžio-liepos mėn. vykdytų reguliarių apskaitų duomenimis, daugumos ančių rūšių perėjimo pradžia buvo ypatingai vėlyva. Mat skirtingai nei įprastai šiais metais nemaža dalis tirtų vandens telkinių balandį dar buvo užšalę. Nemuno žemupyje ir Rytų Lietuvos upėse buvo neįprastai aukštas vandens lygis, kuris sukėlė didžiulius ir ilgai trukusius potvynius. Todėl vėliau prasidėjo vandenų ir jų pakrančių augalijos vegetacija, vėlavo ančių veisimosi sezono pradžia. 

Kadangi ančiukai pradeda skraidyti sulaukę maždaug 50 dienų amžiaus, tradiciškai rugpjūčio 15 d. prasidėjus ančių medžioklės sezonui, šiais metais dauguma jų bus dar neskraidantys. Nušovus dar vadas turinčias ančių pateles, dauguma neskraidančių, be motinos globos pasilikusių ančiukų žūva.
LOD ir OMPO kreipėsi į Aplinkos ministeriją ir paprašė atsižvelgti į ekstremalias gamtines sąlygas ir nukelti ančių medžioklės pradžią. 

„Įvertinę gautą informaciją, sutinkame, kad medžioklės pradžią reikia nukelti. Priešingas elgesys būtų ne tik neetiškas, bet ir prieštarautų Europos Sąjungos paukščių direktyvos reikalavimams“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.