Šį pavasarį agentūros TNS Lietuvoje atliktame kačių priežiūros tyrime, kurį inicijavo kompanija „Purina”, paaiškėjo, kad tik penktadalis kačių mylėtojų reguliariai veda savo augintines pas veterinarą.
Citata
Apie prastą katės savijautą ar ligų simptomus pirmiausiai pranašauja pakitęs gyvūno elgesys: vangumas, sumažėjęs apetitas, dažnas kasymasis ir t.t.

Tokią tendenciją formuoja nuomonė, kad profilaktinė kačių apžiūra yra brangi, o į veterinarą reikia kreiptis tik kritiniais atvejais.

„Šunimis Lietuvoje tradiciškai rūpinamasi palyginti neblogai, tačiau daugiau negu pusė naminių kačių savimi turi pasirūpinti pačios. Glumina faktas, kad net trečdalis kačių mylėtojų apskritai niekada neveda savo augintinių į gyvūnų klinikas,“ – sako veterinarijos klinikos „Canis Felis“ veterinaras Justas Kantoravičius.

Pasak veterinaro, gyventojai neabejoja geros kačių mitybos poveikiu jų sveikatai, tačiau vien to nepakanka. J. Kontratavičius primena, kad ne tik išoriniai augintinio kailio pokyčiai turi kelti nerimą katės šeimininkui.

Paskatino įsteigti kliniką, kuri keliaus per Lietuvą

Apie prastą katės savijautą ar ligų simptomus pirmiausiai pranašauja pakitęs gyvūno elgesys: vangumas, sumažėjęs apetitas, dažnas kasymasis ir t.t.

Tyrimo duomenimis, nors didžioji dalis apklaustųjų dėmesį kreipia katės išvaizdai, tik dešimtadalis pastebi simptomiškus elgsenos pasikeitimus. Beveik vis apklaustieji (89 proc.) nurodė, kad gerai katės savijautai reikia kokybiško, katėms skirto ėdalo, dėmesio bei nuolatinės gyvenamosios vietos.

„Atlikto tyrimo rezultatai mus privertė imtis konkrečių veiksmų. Kadangi mūsų įmonės tikslas yra gerinti augintinių ir juos mylinčių žmonių gyvenimą, netrukus ketiname imtis socialinės iniciatyvos – pasiųsti per Lietvos miestus ir miestelius mobilią kačių kliniką, kurioje specialistai nemokamai apžiūrės visų norinčiųjų kates“, - sako bendrovės „Purina ONE“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė. 

Tyrimo metu buvo apklausta 400 kates auginančių gentojų visoje Lietuvoje.

Iš jų 35 procentai sudarė vyrai, o 65 – moterys. Daugiau, negu trečdalis apklaustųjų kates laiko nuo 5 iki 10 metų. Respondentų amžius nuo 17 iki 60 metų ir vyresni.